Používáme cookies, abychom mohli obsah stránky přizpůsobit Vašim potřebám.
 • Speciální efekty na objednávku

  • Hliník pyrotechnický - tmavý
   Hliník pyrotechnický - tmavý

  Hliník pyrotechnický - tmavý

  Práškový pyrotechnický hliník - Aluminium pyro dark, 1000g

  Kategorie: Suroviny

  Kód: 257
  Dostupnost: vyprodáno
  498,- Kč
   

  Dne 1. 3. 2017 vstupují v platnost: NAŘÍZENÍ KOMISE V PŘENESENÉ PRAVOMOCI (EU) 2017/214 ze dne 30. listopadu 2016, kterým se mění nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 98/2013, pokud jde o doplnění hliníkového prášku do seznamu prekurzorů výbušnin v příloze II.

  Z tohoto důvodu prodáváme hliník jen podnikatelům. Při nákupu požadujeme mailem zaslat kopii živnostenského oprávnění nebo ty podobný lejstra, která prokazují, že máte IČO a podnikáte. V opačném případě bude ve vaší objednávce tato položka zrušena.

  Jemný práškový hliník pro použití v pyrotechnických složích. Tento tmavý hliník se nejlépe hodí do explozívních složí s chloristanem draselným, neboť dává oproti světlému hliníku silnější rány (silnější zvukový efekt). Na českém internetu koluje spousta nabídek na hliníkový prášek ( občas se to prodává pod názvem Alpra, nebo Alpu). Tento hliníkový prášek a  pudr většinou pochází ze starých rozprodaných zásob od různých zkrachovalých firem. Zaniklé firmy s pyrotechnikou neměly nic společného a hliník byl určený nejčastěji pro výrobu barev a tmelů. Měl tedy jiné vlastnosti, než hliník vyrobený výhradně pro pyrotechnické účely. Cena u těchto hliníkových prášků neznámého původu sice bývá o něco nižší, ale to je jediné, co je na tom zajímavé. Protože jako surovina pro výbuškové slože to je naprosto nevhodná náhražka. Ze špatných surovin nikdy nedostanete dobrý výsledek. Na hliníku se šetřit nevyplácí. 
  Náš hliník je čerstvý a vyrobený ve speciální kvalitě, tak jak to požadují evropští výrobci munice a pyrotechnického zboží. Pro potřeby našich zákazníků ho dovážíme ze Spolkové republiky Německo. Balení je po 1 kg.

  Charakteristika:

  • Pyrotechnický hliníkový prášek s vysokou objemovou hmotností
  • Vločková lamelární struktura

   

  Použití při výrobě:

  • Cvičné munice
  • Akustických a optických signálních těles
  • Ohňostrojů
  • Prskavek a petard
  Technická data
  Objemová hmotnost 0,6 g /ml
  Extrakt v acetonu max. 0,1%
  Zbytek na sítě 71µm max. 1%
  Obsah aktivního kovu min. 88%
  Zbytek na sítě 40µm max. 10%
  Zbytková vlhkost max. 0,5%

  Ostatní zákazníci přikoupili