Používáme cookies, abychom mohli obsah stránky přizpůsobit Vašim potřebám.

  • chloristan draselný
    chloristan draselný

Chloristan draselný - 500g

Chemická sloučenina

Kategorie: Suroviny

Kód: CH004
Dostupnost: skladem
335,- Kč

Chloristan draselný - pyrotechnický,  jemně krystalický. Okysličovadlo obsažené v mnoha pyrotechnických složích. Baleno v PE po 0,5 kg. (cena za 1 Kg: 630,- Kč včetně DPH 21%)

Tuto sloučeninu je možné prodávat pouze   "na IČO"  - podnikatelům, nebo živnostníkům.  Při objednávce prosím pošlete mailem kopii výpisu ze živnostenského rejstříku. V opačném případě bude tato položka z vaší objednávky vyřazena, nebo celá objednávka stornována.

 Ve směsi s hliníkem se například používá jako výbušková slož do petard a dělobuchů, je obsažen v mnoha složích pro světlice a barevné plameny. Oproti chlorečnanu draselnému jsou slože s ním méně citlivé na mechanické podněty (tření, úder, a pod) a proto jej od konce 19. století řada ohňostrůjců používala všude tam, kde původní složka receptury obsahovala nebezpečný chlorečnan draselný. Pokud mermomocí máte potřebu vyrábět si doma bengálské ohně a světlice, použijte ve stejném váhovém množství chloristan místo chlorečnanu. Rozhodně snížíte riziko požáru a výbuchu v prostorách, kde to "na koleně" mícháte. Vím o čem mluvím. Za minulého režimu, když nebyla pyrotechnika k dostání, jsem zpracoval docela velké možství chlorečnanu draselného - vlastnoručně vyrobeného doma v kuchyni. Připravoval jsem to z chlorečnanu sodného získaného z Travexu (to byl herbicid) a na chlorečnan draselný jsem to převáděl konverzí pomocí potaše. A bohužel, pár předčasných zahoření pyrosloží (zejména při sušení) jsem zažil. To je také důvod, proč odmítám prodávat chlorečnan draselný. Najde se totiž dost amatérů, kteří nemají ohledně chemikálií a pracovních postupů při výrobě pyrotechnických výrobků jasno. Vše berou na lehkou váhu a pak se diví, že jim to chytlo. Stačí se proběhnout po různých fórech na internetu a dočíst se takové perly, jako že někdo si něco vyráběl a "místo drahé kupované síry dal síru ze sirek, nebo ty škrtací hlavičky z petard". Nebo použil sirné svíce a síru oškrábanou ze sirných knotů. Nebo ještě hůř - použil sirný květ, který je nevhodný pro obsah stopového množství kyseliny sírové a siřičité, a ve měsi s chlorečnanem draselným a organickými látkami velice často tyto kyseliny způsobí samozápal. To jsou vzorové ukázky ignorantství (nebo debility?) když někdo doma něco míchá a ani neví, že hmota na zápalkových hlavičkách není síra. Právě kvůli takovým lidem chlorečnan prodávat nechci. Ještě jednou připomínám, pokud už se do něčeho takového pustíte, pro vlastní bezpečnost nahraďte chlorečnan chloristanem, je to o trošku bezpečnější. A na závěr: nikoho nenavádím k domácí výrobě, dělat si pyrotechnické slože a výbušniny bez oprávnění je nelegální!!!


Ostatní zákazníci přikoupili