Používáme cookies, abychom mohli obsah stránky přizpůsobit Vašim potřebám.
Palník EMP, vodiče 2,5 metrů

Elektrický mžikový palník

Kategorie: Doplňky

Kód: EMP25
Dostupnost: skladem
34,- Kč

Elektrický palník pro odpalování pyrotechnických výrobků, délka vodičů 2,5 metrů. Prodloužená délka vodičů může být v některých případech výhodou oproti palníkům s vodiči 30 cm dlouhými. Například při odpalování pomocí dálkového odpalovacího zařízení nemusíte palníky nastavovat dalším vodiči a snadno s pěti metry délky dosáhnete do odpalovacího zařízení. Pozor! Při délce 2,5 metrů ale rozhodně nebude dodržena bezpečná odstupná vzálenost! U většiny pyrotechnických výrobků je pro odpal dle návodu vyžadována vzdálenost mnohem delší! Občas se někdo ptá, jak se s palníkem zachází a jakou baterku k odpálení potřebuje. V amatérských podmínkách lze použít autobaterii, nebo jinou 12 V baterii.

Na kratší vzdálenost, za použití zvonkového drátu (Cu 2 x 0,5mm) přibližně do 15 až 20 metrů by bylo možné odpálit jeden palník i běžnou 9 voltovou baterií.   Ale doporučuji raději těch 12 V ať máte spoleh, že odpálíte vše a nebudete mít selhávku.

Protože se nás již několik zákazníků ptalo, jestli lze palník použít vícekrát, tak upozorňujeme, že palník je jen na jedno použití !

NÁVOD K POUŽITÍ

 

 

Technická data
Kategorie nebezpečnosti: P1
Prodejné osobám starším 21 let
Bezpečný proud 0,45 A
Odpor pilule 0,46 - 0,80 Ω
Roznětný impuls 16 mJ/Ω
Roznětný proud 2,12 A