Používáme cookies, abychom mohli obsah stránky přizpůsobit Vašim potřebám.
Palník EMP, vodiče 1 metr

Elektrický mžikový palník

Kategorie: Doplňky

Kód: EMP5
Dostupnost: skladem
27,- Kč

Elektrický palník pro odpalování pyrotechnických výrobků, délka vodičů  metr. Prodloužená délka vodičů může být v některých případech výhodou oproti palníkům s vodiči 30 cm dlouhými. Například při odpalování pomocí dálkového odpalovacího zařízení nemusíte palníky nastavovat dalším vodiči a snadno s metrem délky dosáhnete do odpalovacího zařízení. Pozor! Při této délce  vodičů ale rozhodně nebude dodržena bezpečná odstupná vzálenost! U většiny pyrotechnických výrobků je pro odpal dle návodu vyžadována vzdálenost delší!

Občas se někdo ptá, jak se s palníkem zachází a jakou baterku k odpálení potřebuje. V amatérských podmínkách lze použít autobaterii, nebo jinou 12 V baterii.

Na kratší vzdálenost, přibližně do 20 metrů by bylo možné odpálit jeden palník i 9 voltovou baterií.   Ale doporučuji raději těch 12 V ať máte spoleh, že odpálíte vše, a nebudete mít selhávku.

Protože se nás již několik zákazníků ptalo, jestli lze palník použít vícekrát, tak upozorňujeme, že palník je jen na jedno použití !

NÁVOD K POUŽITÍ

 

 

Technická data
Kategorie nebezpečnosti: P1
Prodejné osobám starším 21 let
Bezpečný proud 0,45 A
Odpor pilule 0,46 - 0,80 Ω
Roznětný impuls 16 mJ/Ω
Roznětný proud 2,12 A