Používáme cookies, abychom mohli obsah stránky přizpůsobit Vašim potřebám.
Rakety

Kategorie Kat. 2 - prodej osobám starším 18 let, výrobky Kat. 3 jsou určeny osobám starším 21 let. Svojí objednávkou potvrzujete splnění této podmínky.

Před odpálením je nutné pečlivě zkontrolovat, zda není výrobek poškozen. Pokud jeví známky mechanického poškození, nesmí být takový pyrotechnický výrobek nikdy použit a musí být v souladu s návodem zlikvidován. Likvidace podle návodu je nutná i při selhání výrobku.

Raketa je vždy na jedno použití – nelze ji odpalovat opakovaně a smí být použita jen venku, ne v místnostech. Výrobek se skládá z raketového motoru, efektové komory a stabilizátoru v podobě dřevěné tyčky. Stabilizátor – tyčka nebo špejle slouží pro stabilizaci letu rakety a letí společně s dalšími částmi rakety vzhůru k obloze.

Z rakety odstraníme krytku zápalnice (u menších raket zápalnice krytku nemá), a zasuneme stabilizátorem do trubky zapíchnuté do země.U některých balení bývá součástí i ta plastová trubka, ze které se mají rakety odpalovat. Menší rakety ( například Čínské rakety - Raketové petardy - Pískající rakety) lze vložit stabilizátorem do láhve, a pod. Rozhodně se raketa nezapíchává stabilizátorem do hlíny, nebo do sněhu. To by byla stejná kravina, jako kdyby dopravní letadlo před letem přivázalií lanem za ocas. Stabilizátor rakety má za úkol stabilizovat let. Pokud má po zapálení raketa práci dostat se ze země, protože ji tam nějaký ignorant zapíchl, nebude dolet rakety tak vysoký, jak jaký by měl být. Běžně má raketa letět 50 až 80 metrů vysoko. Ve výšce po dohoření raketového motoru jsou z efektové komory rakety rozhozeny různé barevně svítící světlice. Pozor, stabilizátor se vrací i s vypáleným raketovým motorem zpátky na zem. Často bývá snesen větrem a spadne tam, kde bychom to neočekávali. Padající zbytky z rakety třeba dělají hezké dolíčky do karoserií aut a tak podobně: Při pádu do oka to může být poslední, co jste tím okem viděli.

Po zapálení zápalnice nesmí být nad raketou žádná část těla, odstupte nejméně 10 metrů. Bezpečná vzdálenost pro diváky a vzdálenost od budov je cca 80 metrů. Neodpalujte rakety za nevhodných klimatických podmínek – za silného větru a deště, nebo v období extrémního sucha. Rakety jsou určeny osobám starším 18 let, u větších raket ktegorie nebezpečnosti Kat 3 - osobám starším 21 let.