Používáme cookies, abychom mohli obsah stránky přizpůsobit Vašim potřebám.
  • Kompakt 25 ran, Mašle
    Kompakt 25 ran, Mašle

Mašle

Kompakt 25 výstřelů

Kategorie: Kompakty (celá nabídka)|Kompakty (celá nabídka) » Kompakty 25 ran

Kód: SI1224
Dostupnost: skladem
508,- Kč

Tento ohňostroj ystřeluje jiskřivé tuláky se zlatými jiskrami, které se ve výšce roztočí střídavě na opačné strany. Vzniklý efekt vytváří ze zlatých jisker tvar zlatavých ohnivých sluníček a mašliček. Je to velmi neobvyklý, tichý a dlouhý efekt - 50 sec.

Výrazem tulák se v ohňěstrůjství nazývá těleso, které není nijak stabilizované. Na oblohu se dostane tak, že je buď vyvrženo svojí reaktivní silou, vyhozeno z válcové pumy (tato sestava se nazývá létavice), nebo je vystřeleno, jak to můžeme vidět na videu kompaktu. Tento "tulák" dostal svůj název podle způsobu pohybu po obloze. Tuláci se tam doslova  "toulají". Ve staré německé pyrotechnické literatuře (již v 18. století) je tulák označen slovem Der Schwärmer (výslovnost: švermr).  Podle slovníku moderní němčiny se dozvíte, že v překladu do češtiny to namená:  blouznivecsnílekfantasta, světlicesvětelná raketa (na ohňostroj).
Ovšem ve staré němčině, používané tak 150 let zpátky, byl výraz Der Schwärmer používán pro tuláka, člověka, který se bez domova toulal po světě. V "Brněnském hantecu", zvláštní mluvě, kterou ve dvacátých letech minulého století mluvila brněnská spodina, takzvaná "Brněnská plotna", existoval výraz  "švemr" ("švemrovka"). Do normální češtiny přeloženo to znamenalo tulák (tulačka).     Zřejmě překladem z němčiny do češtiny se vžilo označení tulák pro tahle ohňostrojná tělesa.  V německém ohňostrůjství existovalo přibližně 20 základních typů ohňostrojných tuláků. Ovšem tohle téma je na samostatný článek, či video... 

Technická data
Ráže 25 mm
Kategorie nebezpečnosti: Kat 3
Prodejné osobám starším 21 let
Doba trvání efektu: 40 - 50 sec.


Ostatní zákazníci přikoupili